LogoOPTwhite1

NOWY NUMER

PRENUMERATA

ARCHIWALIA

KONTAKT

INFO

NOWY NUMER | PRENUMERATA | ARCHIWALIA | KONTAKT | INFO
Copyright © 2006 Wydawnictwo Computer Graphics Studio. Wszelkie prawa zastrzeżone.

NOWY NUMER | PRENUMERATA |
FreeCounter

LICZBA GIER
12 grywalnych dem

CZAS GRANIA
12 godzin

WIDEO
brak

SAVE GAME'Y
brak

NA PŁYCIE DVD

Tym razem mamy dla Was płytkę DVD pękająca w szwach od najgorętszych nowości. Fani Harry’ego Pottera będą mogli wreszcie przetestować grę na podstawie ostatniego filmu o przygodach młodego czarodzieja. Nie zabraknie również sportowych emocji, które zapewnią Fifa 08, PDC World Champ Darts 2008, Brian Lara Cricket 2007 i Everybody’s Tennis. Dla miłośników RPG przygotowaliśmy świetne Rogue Galaxy, a maniakom gier akcji proponujemy Spiderman: Friend or Foe. Powyższe siedem tytułów to premiery. Uzupełniliśmy je najlepszymi wersjami demonstracyjnymi zeszłego roku – genialnego Okami, arcygrywalnego God of War II, nowej Lary w Tomb Raider Anniversary oraz Stuntman: Ignition – gry o kręceniu filmów.

 

FIFA 08

WYDAWCA: ELECTRONIC ARTS

GATUNEK: SPORTOWA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-4

 

dvdfifaW poprzednim numerze Fifa 08 została najlepszą grą miesiąca, dostając ocenę (9/10) i srebrny medal. Dema takiej gry nie mogło zabraknąć na naszym krążku. Bez zbędnego przedłużania, odpalajcie grę!

 

Od zawsze seria Fifa miała przewagę nad konkurencyjnym Pro Evolution Soccer w kwestii licencji. Najnowsze odsłony obu gier nie przyniosły żadnych zmian w tym względzie. Panowie z Electronic Arts mogą pochwalić się setkami licencjonowanych zespołów, czego przedsmak dają nam w demie. Do wyboru siedem drużyn: FC Barcelona, Manchester United, AC Milan, Bayern Monachium, Olympique Marseille, America – zespół z Meksyku – i New York Red Bulls z amerykańskiej Major League Soccer. Do rozegrania czeka jedna połowa (na szczęście jest naprawdę dłuuuuga). Od Waszej decyzji zależy, czy mecz odbędzie się w słoneczny dzień czy w nocy. Przed rozpoczęciem zabawy możecie dokonać roszad w składzie oraz zmienić formację, w jakiej drużyna wybiegnie na boisko. Zerknijcie do tabelki ze sterowaniem i rozpoczynajcie mecz!

 

HARRY POTTER & THE ORDER OF PHOENIX

WYDAWCA: ELECTRONIC ARTS

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdharryPrzed Wami zdecydowanie najlepsza gra z Harrym Potterem w roli głównej!

 

Po włączeniu gry, naciskamy Start i wybieramy „New Adventure”. W wersji demonstracyjnej twórcy pozwolili nam pomyszkować po Hogwarcie. Gdy skończy się filmik, rozpoczniecie zabawę na dziedzińcu szkoły magii. Po zapoznaniu się z króciutkim tutorialem używania czarów, ruszamy na zwiedzanie okolicy. Oprócz rozmów z innymi uczniami, możecie używać czarów na ruchomych elementach otoczenia oraz próbować znaleźć ukryte na planszy sekrety. Podpowiemy, że pierwszy z nich wiąże się z wykorzystaniem czaru lewitacji na zawartości taczki stojącej w rogu dziedzińca. Po odkryciu sekretu i rozmowie z duchem Marty, ruszajcie dalej. Zapewne zauważyliście uczniów grających w kule. Chcecie się dołączyć? Podjedźcie bliżej, a następnie wciśnijcie kwadrat. W tej mini-grze należy wypchnąć z okręgu więcej kamyków niż przeciwnik. Ale trzeba robić to tak, by za koło nie wypadł nasz kolorowy kamień. Demo jest ograniczone czasowo, dlatego twórcy zablokowali dostęp do niektórych rejonów Hogwartu stawiając na naszej drodze wykładowców ze szkoły magii.

 

ROGUE GALAXY

WYDAWCA: SONY

GATUNEK: RPG

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdgalaxyKolejny świetny RPG z kraju Kwitnącej Wiśni. Epicka i wciągająca fabuła, nietuzinkowi bohaterowie, świetny system walki. Moglibyśmy tak długo wyliczać, w końcu przyznaliśmy grze srebrny medal.

 

Demo oferuje naprawdę sporo atrakcji. Oprócz świetnego traileru, dostępne są dwa tryby. Pierwszy to „Departure from Buraqua Village”. Tutaj biegając po wspomnianej wiosce możemy rozmawiać z napotkanymi postaciami, a w pobliskim lesie zapoznać się z mechanizmami walki. Jeśli chcecie „liznąć” trochę fabuły, po odpaleniu gry biegnijcie prosto, w lewo i do góry, a potem ciągle przed siebie. Na rozwidleniu skręćcie w prawo i idźcie do momentu natrafienia na wrak statku kosmicznego. Znajdziecie tam broń Freeze Shot. Jest zepsuta, ale naprawi ją szaman. Drogę do jego domu wskazuje czerwona strzałka na kompasie. Wracamy więc skąd przyszliśmy, a na rozwidleniu wybieramy ścieżkę w lewo. Gdy dobiegniecie do wody, skręcacie w lewo i cały czas przed siebie. Z naprawioną bronią należy udać się do kolejnego miejsca – znów podążamy za strzałką. Zapewne lada moment wyłączy się ograniczone czasowo demo, dlatego proponujemy zresetować konsolę i odpalić drugi tryb. „Hunt down the Quarry” to walka z bossem. Aby wywabić go z kryjówki należy iść za strzałką do głównej komnaty. Podchodzimy do znaku zapytania i wciskamy krzyżyk, po czym z inventory wybieramy „cursed mask”. Tak rozpocznie się walka.

 

PDC WORLD CHAMP DARTS 2008

WYDAWCA: OXYGEN GAMES

GATUNEK: ZRĘCZNOŚCIOWA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-2

 

dvddartsCzy graliście już w elektroniczną odmianę jednej z najpopularniejszych „pubowych” gier? Jeśli nie, to gorąco zapraszamy!

 

Niniejsze demo umożliwia rozegranie jednego meczu („Exhibition”). Rywalizować można albo z drugim graczem albo z komputerem. Do wyboru dwóch graczy uprawiających ten sport profesjonalnie – Anglik Phil Taylor i Holender Raymond Van Barneveld. Po określeniu liczby zawodników i wybraniu swojego wirtualnego alter-ego, przechodzimy do rozgrywki. Pojedynek wygra ten, kto jako pierwszy dojdzie do zera. Wyjściowo macie 501 oczek, a zdobyte punkt będą odejmowany od tego wyniku. Tak więc przez większość czasu należy celować w pola z najwyższymi premiami punktowymi. Wyjątek od tej reguły stanowi końcówka rundy, gdy trzeba trafić idealnie w kratkę z liczbą punktów brakujących do zera. I choć gra jest skomplikowana jak budowa cepa, wierzcie nam, potrafi dostarczyć ogromnych emocji.

 

SPIDER-MAN: FRIEND OR FOE

WYDAWCA: ACTIVISION

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-2

 

dvdspidermanOto najnowsza odsłona wirtualnych przygód Spider-Mana. Tym razem Człowiek Pająk został zmuszony do zawarcia sojuszu ze swoimi odwiecznymi wrogami. Dlaczego? Bo sam nie da rady pokonać przybyszów z kosmosu.

 

Na początku wybieramy, który ze złoczyńców będzie nam pomagał. Mamy dwie możliwości: Green Goblin lub Venom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w drugą postać wcielił się jakiś znajomy. Wtedy zabawa będzie jeszcze lepsza. W przypadku rozgrywki jednoosobowej postacie zmieniamy dokonujemy Trójkątem. Na rozgrzewkę radzimy obejrzeć naprawdę niezłe i świetne od strony technicznej intro pokazujące Spider-Mana w akcji. Gdy wreszcie rozpoczniecie zabawę, przekonacie się, że macie do czynienia z tak zwaną chodzoną bijatyką. Droga jest liniowa i nie da się zgubić (jeśli nie można iść w prawo, bo coś blokuje przejście, trzeba udać się w górę lub na dół). Przemierzając dachy wieżowców w Tokio i walcząc z przeciwnikami dotrzecie do bossa. Jest nim Dr Octopus kontrolowany przez kosmitów. W pierwszej fazie walki chwytamy walające się dookoła pojemniki i rzucamy nimi w jedno z dwóch działek. Po kilku uderzeniach urządzenie zepsuje się. Wtedy trzeba szybko doskoczyć do Octopusa i bić go, gdy ten będzie naprawiał działko.

 

EVERYBODY’S TENNIS

WYDAWCA: SONY

GATUNEK: SPORTOWA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-4

 

dvdtennisNieskomplikowane sterowanie i wielka przyjemność z gry – oto dwa najważniejsze powody przemawiające za rozegraniem kilku tenisowych meczów.

 

Do wyboru są dwa tryby. W „Challenge Mode” zaczynamy od potyczki z najsłabszym zawodnikiem, jakim jest Yelena zaklasyfikowana jako tenisistka piątego poziomu. Następnie wybieramy swoją postać. Tu do dyspozycji mamy Yelenę, Ryu i Kaito. Decyzja ta ma czysto kosmetyczne znaczenie, bo nie wpływa na stopień trudności. Po wygraniu dwóch gemów z Yeleną, czeka potyczka z Kaito (tenisista pierwszego poziomu). Z nim także musimy wygrać dwa gemy, aby na końcu zmierzyć się z najlepszym zawodnikiem, czyli Ryu. Z kolei w trybie „Tennis with Everybody” w pojedynczy mecz może grać od jednego do czterech zawodników. Z pewnością śmieszna, kreskówkowa grafika i towarzyszące meczom atrakcje w postaci oryginalnych efektów wizualnych zachęcą Was do odpalenia dema więcej niż jeden raz. I co ważne, nie jest ono ograniczone czasowo!

 

GOD OF WAR II

WYDAWCA: SONY

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdgodofwarNajbardziej krwawa i najlepsza gra akcji, jaka wyszła na PS2 w zeszłym roku. Przypomnijcie ją sobie raz jeszcze.

 

Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednego z pięciu dostępnych języków. Po przeniesieniu się do głównego menu, odpalamy grę i możemy już rozkoszować się widowiskowym filmikiem. Tuż po jego zakończeniu przejmiemy kontrole nad bohaterem w samym sercu bitwy. Wpierw rozpraw się z wrogami w komnacie, po czym, podnieś kratę i wyjdź na korytarz. Kieruj się do przodu, eliminując po drodze kolejnych oponentów. Gdy wyjdziesz na zewnątrz, po lewej stronie zobaczysz balistę. Pobiegnij do niej, strzel w ożywiony posąg, po czym wróć na dół i zaatakuj jego ręce. Po ogłuszeniu bossa, wróć do balisty, by polecicie do giganta w celu zakończenia Waszej pierwszej konfrontacji. Po przerywniku przepłyń do następnego pomieszczenia, a następnie wejdź na górę. Idź ciągle do przodu. Ponownie zaatakuje Cię kolos, tym razem będzie chciał Cię zgnieść. Podnieść jego stopę, po czym zacznij wspinać się po ścianie. W kolejnej potyczce z bossem musisz używając uników i uderzać w jego ręce, gdy tylko będziesz miał okazję. Ogłusz go dwukrotnie, zaś po każdym razie podbiegnij doń i naciśnij kółko. W ten sposób zaczynasz mini-gierki, mające na celu zmniejszenie energii giganta.

 

STUNTMAN: IGNITION

WYDAWCA: THQ

GATUNEK: AKCJA/ZRĘCZNOŚCIOWA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-2

 

dvdstuntmanWcielcie się w kaskadera pracującego na planie filmowym i weźcie udział w tworzeniu filmów akcji z ogromnymi budżetami.

 

Jeśli graliście w poprzednią część, od razu zauważycie, że kontynuacje jest łatwiejsza. W sequelu można w niej zrobić nawet pięć błędów podczas wykonywania numeru kaskaderskiego bez konieczności powtarzania go. Zabawa polega na wykonywaniu zadań, jakie przydzielił nam reżyser. Za poprawne realizowanie tych celów dostajemy punkty stanowiące o końcowym wyniku. W trakcie jazdy na bieżąco słyszymy, co trzeba zrobić w specjalnie oznaczonych strefach. I tak, gdy w jakimś miejscu należy wykonać zwrot o 180 stopni, wyjechanie poza podświetlony kwadrat oznacza niezaliczenie numeru. Ponadto, pojedyncze triki można, i w zasadzie trzeba, łączyć w widowiskowe sekwencje, za co dostajemy dodatkowe punkty. W demie są trzy misje: Lava flow, Escape i On Ice. Niestety istnieje ograniczenie czasowe. A po wykonaniu (lub nie) misji radzimy obejrzeć swoje dokonania na powtórce. To tak widowiskowa gra, że nawet nieudane triki ogląda się z zapartym tchem.

 

BRIAN LARA INTERNATIONAL CRICKET 2007

WYDAWCA: CODEMASTERS

GATUNEK: SPORTOWA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdcricketWiemy, że w Polsce krykiet jest sportem praktycznie nieznanym, ale to nie powód, by nie spróbować przekonać się do tej gry.

 

Na początek krótkie wyjaśnienie. Pan o nazwisku mocno kojarzącym się z wirtualną i sexowną poszukiwaczką skarbów, czyli Brian Lara, uznawany jest za jednego z najlepszych krykiecistów wszechczasów. I tu niespodzianka, swoją wielką sławę zdobył jako reprezentant... Indii Zachodnich. To tyle w kwestii wprowadzenia. Demo oferuje możliwość rozegrania meczu pomiędzy drużynami Anglii i Australii. To właśnie z tego pierwszego kraju pochodzi krykiet. Zespoły składają się z 11 zawodników, a mecze rozgrywane są na trawiastym boisku o owalnym kształcie. Nie da się zawrzeć zasad krykieta i wytłumaczyć ich w tak krótkim tekściku, dlatego zainteresowanych odsyłamy do internetu. Na stronie Wikipedii, pod hasłem „krykiet”, znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą Wam w pełni docenić oryginalność i wyjątkowość tego sportu. Zachęcamy do spróbowania czegoś nowego!

 

HEATSEEKER

WYDAWCA: CODEMASTERS

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1-2

 

dvdheatseekerTym razem twórcy Heroes of the Pacific pozwolili nam usiąść za sterami nowoczesnych myśliwców bojowych.

 

Na szczęście nie mamy do czynienia z trudnym i skomplikowanym symulatorem latania samolotem. Heatseeker to gra akcji nastawiona przede wszystkim na walkę i toczenie powietrznych pojedynków. Zabawie towarzyszy ostra rockowa muzyka, a widowiskowość rozgrywki gwarantuje pewien oryginalny pomysł twórców. Impact Cam, bo o niej mowa, to specjalna kamera, podążająca za wystrzelą rakietą, by w zwolnionym tempie pokazać ostatnie chwile trafionego przeciwnika. Podobny pomysł wykorzystał M. Bay w Pearl Harbor, ale jakoś wcześniej nikt nie wpadł na to, by przenieść go do gry. W demie pierwsze zadanie polega na obronie sojuszniczych jednostek. Na początku przyspieszamy, i wylatujemy czterem przeciwnikom na spotkanie. Oczywiście najskuteczniejszą bronią są rakiety. Po rozwaleniu wrogich myśliwców, nadleci kolejna eskadra. Jej wyeliminowanie zakończy misję. W następnej musimy równocześnie walczyć z samolotami oraz atakować i niszczyć statki nieprzyjaciela. Życzymy miłej zabawy.

 

OKAMI

WYDAWCA: CAPCOM

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdokamiTej niepowtarzalnej, oryginalnej i innowacyjnej grze daliśmy najwyższą z możliwych, ocenę 10/10. Bo czegoś takiego jeszcze na PS2 i żadnej innej platformie nie było!

 

To cudo to jedna z najładniejszych gier, jakie w ogóle powstały. Okami jest wizualnym odwzorowaniem starojapońskiej sztuki malarskiej. Tytuł gry oznacza wilka, i to właśnie wilk jest naszym wirtualnym alter ego. Jednak nie pokierujemy zwykłym zwierzęciem, ale żywym wcieleniem bogini słońca. W demie mamy aż trzy levele. „Restoring Kamiki” to tutorial. Dowiecie się z niego, że dwie najważniejsze umiejętności bohatera to możliwość dorysowywania brakujących elementów otoczenia oraz magiczny, przepoławiający wszystko, cios mieczem. „Exploring Shinshu field” daje szansę toczenia pojedynków z przeciwnikami, wypełniania zlecanych questów i swobodnego eksplorowania otoczenia. Natomiast „Curse the crimson Helm” to walka z bossem. Nim do niego dojdziemy, należy pokonać trzy ogniowe zapory. Zgasimy je zataczając pędzlem pokazany na początku levelu znak. Walcząc z bossem najpierw walimy zbroję, a gdy ta odpadnie, korzystając z czaru wiatru, gasimy ogień (identycznie jak zapory ogniowe). W ostatniej fazie walki znów atakujemy przeciwnika mieczem, by wreszcie zacząć zabierać mu energię.

 

TOMB RAIDER: ANNIVERSARY

WYDAWCA: EIDOS

GATUNEK: AKCJA

PREMIERA: JUŻ JEST

LICZBA GRACZY: 1

 

dvdtombrZ okazji 10 urodzin Lary, twórcy przygotowali remake pierwszej części perypetii najsexowniejszej bohaterki gier komputerowych na enginie Tomb Raider Legend.

 

W ograniczonym czasowo demie (dlatego radzimy się spieszyć) zagracie we fragment peruwiańskiego levelu „The Lost Valley”. Gdy zejdziecie na dół, nadbiegną dwa wilki. Najlepiej zacząć biegać dookoła i strzelać do agresywnych zwierząt. Zabij przeciwników, a następnie weź drewnianą zębatkę leżącą po lewej stronie groty. Teraz po drabinie na rusztowanie. Zębatkę wkładamy na kołek, po czym używamy znajdującej się obok wajchy. Podskocz i złap się drążka, a z niego przeskocz na drugi. Po kolejnej drabinie wejdziesz na górę. Tam chwyć się skalnej półki, przeskocz wyłom. Podskocz na wyższą półkę, a dostaniesz się na platformę. Spójrz w lewo, weź rozbieg i skocz na kolejną półkę skalną. Idź do przodu, a w końcu będziesz mógł wskoczyć na linę. Rozbujaj ją, by przedostać się na drugą stronę. Dotrzesz do wyłomu obok stojącej drabiny. Nie skacz na nią, tylko puść się krawędzi. Lądując na ziemi wstrząśniesz drabiną, która przewróci się na drugą stronę. Przejdź po niej. Dalej musicie radzić sobie już bez opisu:)

item14a item16a item15a item13a item10a